DOBRZE WIDZI SIĘ TYLKO SERCEM...

Stowarzyszenie „Radość Dzieciom Niepełnosprawnym” jest organizacją pozarządową, której wszystkie struktury działają społecznie. Podejmowane przez Zarząd zadania i sposób ich realizacji pozostają w zgodzie z celami statutowymi Stowarzyszenia.

Oficjalnie zarejestrowane w 1995 roku. Pomysłodawcą i założycielem Stowarzyszenia był Pan Zdzisław Wachnik, który pełnił funkcję przewodniczącego Zarządu do 2001 roku.

Od 2001 roku funkcję prezesa pełni Pan Adam Klecha. W Stowarzyszeniu pracują głównie pedagodzy zatrudnieni w placówkach specjalnych. Stowarzyszenie powstało z myślą niesienia pomocy dzieciom niepełnosprawnym oraz prowadzenia działalności oświatowo-szkoleniowej upowszechniającej wiedzę na ich temat. Przez kolejne lata,  dzięki staraniom Zarządu, rozszerzał się zakres działalności  Stowarzyszenia.

Kluczowe kierunki działania:

Od początku działalności Stowarzyszenie zajmowało się organizacja wypoczynku letniego, pierwotnie dla wychowanków specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych. W obecnej formie są to kolonie i zimowiska integracyjne, na które mogą pojechać wszyscy. Uczestników łączy aktywny wypoczynek (np. jazda konna, narciarstwo, turystyka rowerowa )i wspólna zabawa. Wyznaczane zadania nie przekraczają ich możliwości. Wzajemnie uczą się tolerancji i wrażliwości na potrzeby innych.

Kolejnym zakresem działań Stowarzyszenia jest współpraca ze SOSW w Lesznie. Przedmiotem współpracy jest Festiwal Twórczości Artystycznej „FeTA” oraz Biegi Przełajowe im. płk. J. Strzałkowskiego. Imprezy organizowane są dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie z terenu województwa Mazowieckiego.

W latach 2006-2009 Stowarzyszenie miało status organizatora turnusów rehabilitacyjnych i prowadziło turnusy ogólnousprawniające z programem rehabilitacyjno-wypoczynkowym.

W latach 2009-2011 Stowarzyszenie prowadziło placówkę wsparcia dziennego dla dzieci ze środowisk najuboższych i dysfunkcyjnych, w formie świetlicy socjoterapeutycznej. Placówka zapewniała dzieciom rozwój zainteresowań, organizację zabaw i zajęć sportowych, zajęcia terapeutyczne,  pomoc w nauce i pracę z rodziną dziecka.

• Stowarzyszenie "Radość Dzieciom Niepełnosprawnym" w Lesznie
    ul. Sochaczewska 4